Pracownia Frez-Art

O nas

O nas

Uczestniczyłem w szkoleniu OWES, którego celem było założenie przedsiębiorstwa społecznego, które zatrudniałoby osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem zawodowym. Okazało się, ze w projekcie było zbyt mało pieniędzy w stosunku do planowanej liczby zatrudnionych osób. Sam jestem osobą niepełnosprawną. Wiem, jak trudno jest znaleźć takim ludziom pracę. Pieniędzy jednak nie starczyło dla wszystkich uczestników projektu. W tym czasie brałem również udział w stażu zawodowym organizowanym przez stowarzyszenie "Jestem". Postanowiłem więc te pieniądze zainwestować w moją firmę, która zatrudniać będzie osoby niepełnosprawne, z którymi wcześniej nawiązałem kontakt. Dołożyłem jeszcze swoich pieniędzy i stworzyłem firmę Frez-Art, w której uczę niepelnosprawnych stażystów. Po stażu część z nich na pewno znajdzie u mnie zatrudnienie.

Jeden ze stażystów po ciężkim wypadku komunikacyjnym porusza się na wózku inwalidzkim. Z tego względu musiałem przystosować stanowiska pracy do jego możliwości.

Obecnie jestem już na emeryturze. W przeszłości zawsze ceniłem sobie wolność i niezależność, swobodę działania rzemiosła. Z wykształcenia jestem mechanikiem, co pozwala mi projektować i wykonywać maszyny i oprzyrządowanie. Ponadto jestem także mistrzem stolarskim. Moją pasją jest płatnerstwo i chciałbym kiedyś wrócić do wykonywania broni.